Süngerlik

Süngerlik, duş alanında kullanılan bir banyo aksesuarıdır. Genellikle duvarlara monte edilir ve şampuan, saç kremi, vücut yıkama jeli gibi duş ürünlerini estetik ve düzenli bir şekilde banyo içinde muhafaza etmeye yarar. Farklı boyut ve şekillerde de bulunan süngerlikler ayrıca duş rafı olarak da biliniyor.Daha fazla saklama alanı sağlamanın yanı sıra banyonuzun daha düzenli görünmesini sağlayan süngerlikler aynı zamanda, duş ürünlerinizi duş alanı yakınında tutarak banyo yaparken bu malzemelere daha konforlu bir şekilde erişim sağlamanıza imkan sağlar. Ayrıca duş ve banyo sonrasında banyonun da derli toplu bir şekilde görünmesini sağlar.

Süngerlik Modelleri ve Fiyatları

Banyo süngerlikleri, banyonuzun düzenli kalmasını sağlayan küçük banyo aksesuarları arasında yer alıyor. Banyodaki duş jeli, şampuan ve banyo süngerinin kolayca saklanmasını sağlayan bu aksesuar her banyoda bulunması gereken parçalar arasında yer alıyor. Her banyo için üretilen süngerlik modelleri üretildiği malzemeye, tasarıma, boyuta ve şekle göre farklılık göstermektedir.Plastik süngerlikler, uygun fiyatları ve dayanıklılıkları nedeniyle popüler bir seçenektir. Ayrıca, farklı renk ve boyutlarda da bulunabilirler. Özellikle klasik banyolarda sıkça tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Ahşap duş rafları, estetik açıdan hoş bir seçenek olsa de temizlenebilirliği açısından daha özel bir bakım gerektirmektedir. Buna rağmen doğal malzemeden yapılması nedeniyle banyonuza sıcak bir his katabilirler. Son dönemlerde birçok banyonun sıkça tercih ettiği metal süngerlikler en iyi süngerlik modelleri arasında yer alıyor. Metal duş rafları oldukça dayanıklı olmakla birlikte, aynı zamanda metalin şık dokunuşuna da sahiptir. Genellikle paslanmaz çelikten yapılmışlardır ve birbirinden farklı boyut ve şekillere de sahiptir. Banyo süngerlik fiyatları birçok açıdan farklı değişkenlere sahiptir. Özellikle süngerliğin üretildiği malzeme fiyat açısından temel belirleyicidir. Örneğin, ahşap ve plastik süngerlik arasında doğrudan bir fiyat farkı bulunuyor. Diğer yandan özel tasarım süngerlikler standart süngerliklere göre fiyat açısından farklılık göstermektedir.

Süngerlik Renkleri ve Boyutları

Banyoların düzeninden ve estetiğinden sorumlu olan süngerlikler, farklı renk, şekil ve tasarımlarda üretilmektedir. Siz de banyonuz için dilediğiniz renk ve boyutta süngerlik satın alabilir küvetinizin ve duşakabininizin daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz. Duş rafları genellikle beyaz, siyah, krom, altın, gümüş gibi temel renklerde üretilmektedir. Ancak, pastel tonlarda veya desenli modeller de mevcuttur. Renk seçimi, banyonuzun tasarımına uygun olarak tercih edilebilir. Örneğin, krom süngerlikler hemen hemen birçok banyoyla tam bir uyuma sahiptir. Bu yüzden bu model sıkça tercih ediliyor. Gold süngerlik ise daha lüks banyolar için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Altın renginin verdiği lüks hissiyatını banyonuza sunabilirsiniz. Gold duş rafı modeli tercih ederken banyonuzun geri kalanının da uyumlu olduğundan emin olunuz.Banyo süngerlikleri, çeşitli şekillerde üretilmektedir. Kare, dikdörtgen, oval, yuvarlak, üçgen ve köşeli modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, bazı duş rafları, birçok farklı bölmesi veya rafı ile de satılmaktadır. Özellikle dar banyolarda köşeli süngerlik iyi bir seçenek olacaktır. Eğer alanınız varsa oval süngerlik banyodaki birçok duş ürünün saklanması açısından kolaylık sağlar. Bazı süngerlikler, minimalist ve şık bir tasarıma sahiptir. Diğer yandan renkli ve daha göz alıcı tasarımlara sahip modeller de yer alıyor. Özellikle sepet banyo süngerliği hem birçok malzemeyi barındırabilmesi hem de şıklığı açısından birçok banyoda ilk tercihler arasında yer alıyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR