Toplam 32 / 630 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle

Banyo dekorasyonunuzun önemli bir parçası olan duş tekneleri, farklı ölçü ve tasarımlarıyla sizlere geniş bir seçenek sunuyor.

Duş Teknesi Modelleri ve Fiyatları

Ev dekorasyonunda banyolara özel bir önem atfedilmektedir. Banyoların daha kullanışlı ve şık olmasını sağlayan birçok yan ürün bulunmaktadır. Yeni eklenen ürünlerle banyolarınızı olduğundan çok daha farklı gösterebilirsiniz. Vitrifiye ürünleri ve diğer banyo aksesuarlarıyla banyonuzu dekore edebilirsiniz. Ancak sahip olunan yaşam alanının en verimli kullanılması tüm kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. Sahip olduğunuz banyoyu ferah ve düzenli göstermek bir dekorasyon planına ihtiyacınız olabilir. Bu sebeple günümüzde popüler hale gelmiş duş teknesi artık neredeyse her evin banyosunda bulunuyor.

Duş Teknesi Nedir?

Günün yorgunluğunu ve stresini atıp günlük temizlik ihtiyacı için evde gidilen ilk yerlerin başında banyolar geliyor. Bu sebeple banyoların temiz ve düzenli olması önemlidir. Bunu sağlayabilmenin yolu ise başarılı bir dekorasyondan geçiyor. Banyo dekorasyonuna ilk olarak duş ürünlerinden başlandığında akla ilk gelen seçeneklerden biri duş teknesidir.  Banyonun uygun olan bir bölümüne banyo yapmak amacıyla koyulan yapı malzemelerinin bütününe duş teknesi denir. Kullanım alanı ve şekillere göre birçok duş teknesi modeli bulunmaktadır. Duş tekneleri dikdörtgen, kare ve oval gibi farklı şekillere sahiptirler. Duş teknelerinin boyutları birbirinden farklıdır. Ayrıca banyosunda yeterli alan olmayıp küvet kullanmak isteyen insanların tercih ettiği bir seçenektir. Bunun yanı sıra dayanıklı ve sağlam olması da uzun yıllar kullanmanızı sağlar. Tasarım seçeneğinin de çeşitli olması kullanıcıya büyük bir avantaj sağlıyor. Zevkinize göre mermerini seçebilir veya da herhangi bir noktadan istediğiniz eğimi yaptırabilirsiniz. Duş tekneleri normal küvetlerin aksine kişiye düz ve alçak bir zemin sunuyor. İçleri çok derin olmayan duş teknelerinin yükseklik ortalamaları yaklaşık 5-6 cm arasındadır. Bu sebeptendir ki içerideki suyu biriktirmeden tahliye boruları ile dışarı atar. Bu sayede banyonuzda hem göze hitap eden bir görünüş oluşur hem de su sızma problemiyle karşılaşmazsınız.

Duş Teknesinin Modelleri Nelerdir?

Duş teknelerinin modelleri kullanım alanına, özellik, boyut ve ham maddeye göre değişim göstermektedir.  Duş teknesinin şekline ve ham maddesine göre modellere isim verilir.  Şekillere göre; kare duş teknesi, dikdörtgen duş teknesi, oval duş teknesi, köşe duş teknesi ve flat duş teknesi gibi isimlerle bilinirler. Akrilik duş teknesi, çelik duş teknesi, seramik duş teknesi ve ABS taş reçine duş teknesi isimlerini kullanılan ham maddeye göre alırlar. En ideal duş teknesi banyonuza en uygun olan duş teknesidir. Banyonuzun şekli ve boyutu dikkate alınması gereken başlıca özelliklerdir. Ham maddeye gelince bu seçim kişinin kendi tercihine bağlıdır. Ayrıca bazı unsurlar da seçiminizi etkileyebilir.  Örneğin evinizde çocuk veya yaşlı varsa en uygun seçenek yere yakın ve yüksekliği az olan flat duş teknesidir.  Oturmalı duş teknesi bu tür durumlar için oldukça uygun bir seçenektir. Oturmalı duş teknesi oval bir yapıdadır. Oldukça kullanışlı oturmalı duş teknelerinin oval, dikdörtgen ve kare gibi şekilleri de bulunmaktadır. Kullanımı kolay olup banyonun tabanına yapılır. Yüksekliği yoktur.  Eğer ki evinizde alan sıkıntısı varsa dar alanı en iyi şekilde dekore etmelisiniz. Kare, köşe ve oval duş teknelerini tercih edebilirsiniz. Daha geniş banyoya sahip kullanıcılar ise dikdörtgen ve flat duş teknelerini tercih edebilirler. Duş teknelerinin boyutlarına ve banyonuzun alanınıza göre model seçimi yapmanızda fayda var.

Duş Teknesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banyonuzun boyutunu dikkatlice ölçmeniz dikkat etmeniz gereken ilk adımdır. Bu konu hakkında tam olarak bilgi sahibi olmadan duş teknesi almanız mantıklı olmayacaktır. Duş teknelerinin boyutlarını her zaman göz önünde bulundurmalısınız. Duş teknesinin sahip olduğu yükseklik banyonuzun görünüşünü tümüyle etkiler. Bu sebeple alacağınız duş teknesinin boyutlarının banyodaki diğer eşyalarla uyum içinde olması gerekir. Karışık ve dağınık bir görüntü oluşturmamak için alacağınız ürünü banyo dekorasyonuna uygun seçerseniz ferah ve temiz bir görüntü elde edersiniz. Yüksek duş teknesi göz yorucu bir görüntü oluşturacağından banyonuz olduğundan daha da küçük gözükecektir. Eğer banyonuz küçükse bu detayı göz önünde bulundurmalısınız.  Akrilik duş teknesi, almayı düşünen alıcılar ise ürünün gerçek akrilikten yapılıp yapılmadığına dikkat etmelidir. Duş teknesi satın alırken aldığınız ürünün hammaddesi oldukça önem taşır. Ürünün ham maddesi, kullanım süresiyle doğrudan bağlantılıdır. Her bir ham madde farklı kalitede olup farklı özelliklere sahiptir. Duş teknenizin yıllarca sağlam kalmasını istiyorsanız seçtiğiniz ham maddenin bu konuda etkisi çok büyük. Duş teknenizin hem şık görünmesini hem de sağlam olmasını istiyorsanız da akrilik veya da seramik olanları tercih edebilirsiniz. Aldığınız duş teknesinin kolayca temizlenebilen ve kaydırmaz bir model olması da işinizi kolaylaştıracaktır.

Duş Teknelerinin Fiyatları

 

Ham madde çeşidi, ham maddenin kalitesi, ürünün boyutu, ürünün özellikleri ve ürünün markasına göre duş teknesi fiyatları değişim gösterir. Alacağınız duş teknesinin boyutu büyüdükçe fiyat aralığı da farklılaşır. Örneğin 70x70 duş teknesi 100x100 olan duş teknesine göre daha farklı bir fiyat aralığına sahiptir. Banyonuz için duş teknesi satın alırken ihtiyacınıza ve banyonuzun genel tasarımına göre bir seçim yapmanız daha isabetli olacaktır. Örneğin daha uzun süreli bir kullanım için daha sert ve nemden etkilenmeyen bir duş teknesini tercih edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR