Toplam 32 / 305 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle

Küçük mutfaklarınızda bile depolama alanınızı arttırabileceğiniz lavabolu alt dolaplar ile düzenli bir banyo yaratın.

Lavabo Alt Modül Dolap Modelleri ve Fiyatları

Evin en önemli köşelerinden biri de banyolardır. Beden temizliğinin yanı sıra kişisel bakımın gerçekleştiği bu alanın düzenli ve hijyenik olması oldukça önemlidir. Küvet, duş, klozet ve lavabo banyolarda bulunan başlıca parçalardır. Banyosunun şık görünmesini isteyen kullanıcılar tüm bu ürünlerin birbiriyle uyum içinde olmasını isterler. Bu uyumu güçlendirecek diğer banyo aksesuarları da tasarım sürecine dahil edilir. Bunların en başında banyo dolabı gelir. Banyo dolapları lavabonun altına, yanına veya üzerine konulabilir. Ancak lavabo altı banyo dolapları banyonuzun düzenli olmasına büyük ölçüde katkı sunar.

Banyonuzu Şık Hale Getirecek Banyo Dolabı Modelleri

Banyo dolabı banyonun tamamlayıcı bir parçasıdır. Bu sebepten dolayı banyo dolabı seçimini en sona bırakmamanızda fayda var. Banyo dolabı ve lavabolu banyo dolabı ikili set halinde takım olarak sunulmaktadır. Diğer bir deyişle banyo dolapları üst modül ve alt modül olmak üzere iki bölümden oluşur.  Üst modül ve alt modül banyo takımı dolapları arasında en çok tercih edilen dolap modelidir. Bu modelin hem pratik hem de ekonomik olması tercih edilme sebepleri arasındadır. Üst modülde genellikle aynalı olan dolap yer alır. Burada bakım ürünleri, temizlik ürünlüleri gibi kişiler eşyalarınızı muhafaza edebilirsiniz.  Alt modülde ise lavabo ve dolap kısmı yer alır. Lavabonuzun alt takımı da burada yer alıyor. Sonuç olarak banyo lavabo alt modülü banyo dolabının en çok kullanılan alanıdır.  Banyo dolabı alt modülü ve lavabo banyo dekorasyonunda etkili bir rol oynar. Seçeceğiniz lavabolu banyo dolabının renk ve boyutu diğer eşyalarla ahenk içinde olursa şık ve düzenli bir banyo elde edebilirsiniz. Alt ve üst modüllü banyo dolaplarının yanına boy dolapları almayı da düşünebilirsiniz. Bu ek dolapları lavabonun sağına veya soluna yaptırabilirsiniz.

Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hammadde, boyut ve renk banyo dolabınızda incelemeniz gereken detaylardır. Bu etmenlere uyan dolaplar sıcak ve soğuğa da dayanaklı olmalıdır. Buna ek olarak banyonuzu güzelleştirmek için modern çizgilere sahip modellere yönelebilirsiniz. Banyo dolabı alırken dikkat edilmesi gereken ilk unsur ise banyonuzun boyutuna göre hareket etmektir. Evin tüm odalarını dekore etmek zaman ve emek istese de banyoda durumlar biraz daha farklıdır. Çünkü banyolarımızda küvet, duşakabin ve klozet gibi ana parçalar olduğundan dekore etmek biraz daha zorlaşabiliyor. Büyük bir banyoya sahipseniz seçenekleriniz çok daha fazladır. Ancak küçük bir banyoya sahipseniz banyonuzu olduğundan da küçük göstermemelisiniz. Küçük bir banyoya uyum sağlamayan bir banyo dolabıyla düzenli bir görüntü elde etmek zordur. Asıl amaç banyoyu olabildiğince ferah göstermektir. Almayı düşündüğünüz alt modül banyo dolabı boyutları banyonuza uymalıdır. Buna ek olarak üst ve alt modülün de birbiriyle uyumlu olması gerekir. Genel olarak alıcılar beyazın tonlarını veya da krem renklerini tercih ediyorlar. Bunun sebebi ise açık ve sade renkler suyla temas ettiğinde kullanıcıya sorun çıkarmazlar. Koyu renklere göre geç kirlenir. Birçok banyoda genellikle beyaz lavabo alt modül tercih ediliyor.  Temizlik açısında sorun çıkaran koyu renkleri tercih etmeniz pek fazla önerilmez. Banyonuzda bir ahenk yakalamak için diğer banyo aksesuarlarını koyu renk seçebilirsiniz. Ayrıca alt modül ve üst modülün arasında yeterli boşluk olmalıdır. Bu boşluk sayesinde lavabo bölümünün temizliği daha kolaylaşır.

Lavabo Alt Modülünün Boyu Nasıl Olmalıdır?

Lavabo alt modülünün yüksekliği için 85 cm ideal boyuttur. Ancak monte işine üst modülden başlanması öneriliyor. Duvarı ölçerek üst modülü duvara monte edebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra dikkatli bir şekilde alt modülü de eklemelisiniz. İlk adımı sağladıktan sonra banyo dolabını ne amaçla kullanacağınız da bir diğer etmendir. Çünkü birçok banyo dolabı modeli olduğundan sizin için uygun olanı tercih etmek oldukça önemlidir. Dolabı kaç kişinin kullanacağı da alacağınız dolap modelinde etkili bir unsurdur. Bu sebeple dolabın içindeki raf sayısı, rafın genişliği ve yüksekliği sizin için önemlidir. Daha fazla eşya depolamanıza imkân sağlayan çekmeceli lavabo alt modülü de tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak bazı kullanıcılar aynalı banyo dolaplarını tercih ediyorlar. Dolabınızın aynalı olması kullanıcıya büyük avantaj sağlar. Son olarak da alacağınız banyo dolabının malzeme türüne karar vermelisiniz. 

Lavabo Alt Modülü ve Modelleri

Banyo dolap takımının ikinci parçası alt modüldür. Banyo dolabınızın alt modülünde hem lavabonuz yer alıyor hem de muhafaza alanı olarak kullanabileceğiniz dolap bölümü bulunuyor. Lavabo alt modülünü alırken de bilinmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.  Lavabo alt takımı banyo dolabının alt modülünde bulunuyor. Bu kısımda lavabo alt takımının bulunmasından dolayı seçeceğiniz lavabo alt modülünün sıcağa, soğuğa ve buhara karşı dayanıklı olması gerekiyor. Banyo dolapları alırken ürünün kalitesinin yüksek olması ileride sorun yaşamanızı önler. Tüm bu şartları sağladıktan sonra zevkinize göre seçebileceğiniz birçok lavabo alt modül modelleri bulunuyor. Farklı ölçülerde ve renklerde olan lavabo alt modüllerine göz atabilirsiniz. MDF ve sunta malzemesinden üretilmiş dolaplı lavabo alt modüllerini tercih edebilirsiniz. MDF sert yapılı bir maddedir. Sunta da MDF kadar dayanıklı ve uzun dayanan bir malzemedir. Banyo lavabo alt modülünüzün neme ve suya karşı dayanıklı olması şarttır. Bunun sebebi banyoların nemli ve ıslak bir olup hava olmayan bir alan olmasıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR