Klozet kapağı fiyata dahil değildir. Ayrıca satın alınmalıdır.

4.265 TL KDV Dahil

Klozet kapağı fiyata dahil değildir. Ayrıca satın alınmalıdır.

5.080 TL KDV Dahil

Klozet kapağı fiyata dahil değildir. Ayrıca satın alınmalıdır.

8.740 TL KDV Dahil

Klozet kapağı fiyata dahil değildir. Ayrıca satın alınmalıdır.

3.010 TL KDV Dahil

Klozet kapağı fiyata dahil değildir. Ayrıca satın alınmalıdır.

10.790 TL KDV Dahil

Klozet kapağı fiyata dahil değildir. Ayrıca satın alınmalıdır.

10.045 TL KDV Dahil
Toplam 32 / 37 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle

Vitrifiye Ürünleri ve Malzemeleri

Modern yaşamın vazgeçilmez parçalarından biri olan vitrifiye; klozet, rezervuar, lavabo, tuvalet taşı ve benzeri gereçler için kullanılan genel geçer bir tanımdır. Banyolardaki kullanılan dekorasyon ve yapı ürünlerinin tamamını kapsayan vitrifiye, geniş bir ürün skalasına sahiptir. En mütevazi banyodan en lüks banyoya kadar her banyoyu oluşturan ürünler vitrifiye sınıfına girmektedir.

Vitrifiye Ürünler Nedir?

Fransızca kökenli olan vitrifiye kelimesi camsı ve camlaşmış seramik anlamına gelmektedir. Yapı ve inşaat sektöründe çokça rastlanan vitrifiye; klozet, lavabo, duş teknesi, duş, küvet, tuvalet taşı gibi ıslak mekanlarda yer alan, genellikle seramikten oluşan ürünlerin genel ismidir. Çeşitli yöntemlerle ve 1200 derece sıcaklığa kadar ulaşabilen ısıl işlem ile üretimi yapılan vitrifiye ürünler sağlam ve dayanıklı yapıdadır. Vitrifiye ürünler; mikrop ve bakteri barındırmaması, kir tutmaması, koku yapmaması, kolay temizlenebilir olması açısından hijyen gerektiren yerlerde kullanılmaktadır. Sağlık açısından kullanışlı ürünler olan bu kategori asitten ve deterjan türevlerinden etkilenmeyen yapıya da sahiptir. Aşınmaya karşı dayanıklı yapıları ile uzun ömürlüdür ve temizliği kolaydır.

Vitrifiye Ürünler Nasıl Elde Edilir?

Çoğunlukla seramik olan vitrifiye, kaolin ve kil karışımlı kilden elde edilir. Karışıma daha sonrasında feldspat (bir grup kaya formundaki tektosilikat mineral) ve ince öğütülmüş kuvars eklenir. Isıl işleme geçildiğinde ise seramik sırın en iyi şekli alabilmesi için kaolin, karışımın kitle atış istikrarına sahip olmasını sağlar. Elde edilen karışım ısıl işlem sürecinde 1280 dereceye kadar dayanıklılık gösterebilmektedir. Vitrifiye ürünleri özellikleri kısaca; sağlamlık, estetik görünüm ve hijyen olarak öne çıkmaktadır.

Vitrifiye Ürünlerin Genel Özellikleri Nelerdir?

Kusursuz dereceye yakın hijyenik çözümler sunan vitrifiye ürünlerin özellikleri ve doğru temizlik planlaması bilindiği takdirde kullanım ömrü uzamaktadır. Tüm bu özelliklerden yola çıkılarak temizlik işlemi yapılacak vitrifiye ürünlerde etkili kimyasallar (asit, tuz ruhu vb.) kullanılacağı zamanlarda alçı, derz ya da silikon kullanılan bölümlere dikkat edilmesi ve vitrifiye malzemenin kullanılmadığı alanların temizliğinde de ek olarak dikkatli davranılması hem hijyenik bir ortam elde etmenize hem de tüm ürünlerin uzun ömürlü olması adına önemlidir. Seramik vitrifiye ürünler bugün hemen hemen tüm banyolarda kullanılmaktadır.

Özel Tasarım Banyo Vitrifiye Modelleri

Vitrifiye ürünleri geniş bir alana hitap etmektedir. Klozetlerden ve lavabo armatürlerine kadar ıslak alanlarda kullanılan tüm malzemeler vitrifiye ürün kategorisinde yer alır. Kullanıldığı alana göre modelleri değişen vitrifiye ürünler genellikle banyo ve tuvalet olarak ikiye ayrılmaktadır.

Vitrifiye tuvalet kısmında klozet, pisuar ve tuvalet taşı yer alıyor. Kolay kullanım, kolay montaj, su tasarrufu ve kompakt tasarım gibi özelliklere sahip vitrifiye ürünlerinin bir kısmı hem ev hem umumi tuvaletlerde kullanılırken; pisuar yalnızca umumi tuvaletlerde tercih edilmektedir. Stil açısından çok sayıda modele sahip pisuar model, tasarım ve sensör gibi ek teknolojilere sahip olmasına göre de farklılık gösteriyor. Tuvalet taşları ise daha çok alaturka denilen tuvaletlerde sıkça tercih edilmektedir. Bugün yerini klozete bırakan tuvalet taşı buna rağmen birçok umumi tuvalette tercih edilmektedir. Kolay temizliği ve yer kaplamayan yapısı ile birçok tuvaletin önemli parçaları arasında yer alıyor.

Banyolardaki Hijyenin Vazgeçilmez Parçası: Lavabolar

Vitrifiye ürünleri arasında lavabo çeşitleri ise birbirinden farklı tasarımlara sahiptir. Yayvan ve fazla derin olmayan tasarımlarla üretilmektedir. On zamanın gelişen seramik teknolojisi ile üretilen banyo lavabo modelleri hem çok farklı tasarımlara hem de çok farklı renklere sahiptir. Kare, yuvarlak, dolap üstü, duvara direkt monteli ve hilton lavabo gibi çok farklı tasarımlar vardır. Hilton lavabo modeli tezgahların alt ve üst kısımları göre tasarlanan farklı dolap ve raf şekillerinin bütün bir takım halidir. Aynı zamanda yerden ayaklı olarak da tasarlanan vitrifiye ayaklı lavabo modelleri de işyerlerinde çok sık tercih edilmektedir.

Standart, yarım ayak ve özel ihtiyaç lavaboları olmak üzere kendi içerisinde kategorize edilen ayaklı lavabo kir tutmama ve kolay temizleme özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Hem geniş hem de dar alanlar ile uyum sağlayan ayaklı lavabolar modası geçmeyen bir görünüme sahiptir. Etajerli lavabo modeli, geniş alan avantajı ve modern görünüm sağlayan lavabo modelleri arasında yer alıyor. Estetik ve şık bir görünüme sahip olan etajerli lavabo modelleri lavabo ayağı ve yarım ayaklı lavabo modelleri ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmaktadır.

Birbirinden Farklı Klozet Modelleri

Klozet, insanların günlük gereksinimlerini karşılayan kullanışlı vitrifiye ev eşyaları arasında yer almaktadır. Klozet modelleri müşterilerin kullanım tercihlerine, banyonun boyutuna ve banyolarının tasarımına göre çeşitlendirilerek tasarlanmaktadır. Gerekli hijyen koşulları sağlaması adına seramik malzemelerden üretilen klozet, dayanıklılığı ve kolay temizlenme özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Klozetlerin parlak seramik yüzeyleri banyo dekorasyonunda zarafete, şıklığa ve sadeliğe değer kazandıran tasarıma sahiptir.

Klozet modelleri kendi içerisinde tek klozet (ayaklı klozet) ve asma klozet olmak üzere ikiye ayrılıyor. Geleneksel görünüme sahip olan ayaklı klozetler yaygın olarak tercih edilmektedir. Ayaklı (tek) klozetler rezervuarı içerisinde barındıracak şekilde takım olarak da temin edilebilmektedir. Yeni nesil görünüme sahip olan asma klozet modelleri ise tasarım ürünleri olması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Asma tuvalet takımının rezervuarı duvara gömülü olarak monte edilmektedir ve hem yer tasarrufu hem de modern görünüm sağlar.

Vitrifiye Ürünlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Banyo, mutfak ve daha birçok alanda tercih edilen vitrifiye modelleri gerekli özen ve temizlik gösterildiği takdirde uzun ömürlü kullanma avantajı sunmaktadır. Her bir vitrifiye ürün temizliği sırasında, mutlaka eldiven kullanılması kişisel hijyen açısından önemlidir. Çünkü banyo ve mutfak gibi alanlar nemli ve sıcak olduğu için zararlı organizmaların üremesine olanak sağlar. Vitrifiye ürünlerin temizliği esnasında sert cisimleri sürtmemek gerekir, herhangi bir yanlış darbede yüzeyde hasar oluşabilir. Temizlik esnasında mikro fiber bezler, plastik fırçalar, temizlik bezleri, penye gibi kumaşlar ve temizlik süngerleri tercih etmeniz ürünlerin ömrünü uzatır. Deterjan seçiminde her çeşit yüzey temizleyici tercih edebilirsiniz. Suyun yüzeyde bıraktığı kireç lekeleri için ise kireç sökücü temizlik ürünleri kullanmanız tavsiye edilir. Temizlik esnasında çamaşır suyu kullanacaksanız ortamı mutlaka havalandırmanız gerekir, mümkünse maske de takabilirsiniz. Çamaşır suyu ile temizlenen alan mutlaka bol su ile durulanmalıdır. Banyo ve tuvaletlerin fayans ve seramikleri sirke ile temizlenebilir. Vitrifiye ürünlerin el girmeyen alanlarına deterjan püskürterek diş fırçası veya tuvalet fırçası yardımıyla temizleyebilirsiniz. Vitrifiye ürünleri temizlemeden önce lavabo, küvet, klozet ve diğer tüm yüzeyleri sıcak su ile ıslatmak faydalıdır. Elde edilen buhar ve sıcak su kirlerin daha kolay temizlenmesini olanak tanır. Yüzeylerin kuru tutulması leke tutmamasına yol açar. Vitrifiye ürünlerin kullanımından sonra kuru tutulması, daha uzun süreli temiz görünen mutfak, banyo ve tuvalet anlamına gelmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR