Tuvaletinizi temiz tutmanızı sağlayacak ve kötü kokuların önüne geçecek en iyi tuvalet taşlarına sahip olun.

Tuvalet Taşı Modelleri ve Fiyatları

 

Alaturka tuvaletlerde kullanılan tuvalet taşı, banyoların boyutlarına uygun olarak çeşitli boyutlarda üretilir. Tuvalet taşları banyo ve tuvaletler ile uyum sağlayan hammaddelerden üretilmiştir. Hijyenik bir kullanım sağlayan tuvalet taşları aynı zamanda kolay bir şekilde temizlenir. İdeal ölçülerde üretilen tuvalet taşları pratik bir kullanım sunar. Ayağınızın takılmasını engelleyecek şekilde tasarlanan tuvalet taşları, son dönemlerde beyazın dışında renklerde de üretilmeye başlanmıştır. Yine de klasikten vazgeçemeyen kişiler için seramikten üretilen beyaz modelleri sıkça tercih edilmektedir.

 

Tuvalet Taşının Özellikleri

Tuvalet taşları genellikle benzer ölçülerde üretilse de monte edildikleri yere bağlı olarak bazı değişiklikler yapılabilir. Tuvalet taşı boyutları farklı derinlik ve boyutlarda olacak şekilde ayarlanır. Tuvalet taşlarının üretiminde genellikle seramikten faydalanılsa da mermer tuvalet taşı da üretilmektedir. Bu modeller sağlam ve uzun ömürlü olmalarından dolayı sıklıkla tercih edilir. Banyo ya da tuvaletinizin ölçülerini almanızın ardından bu ölçülere uygun olan modeller arasından zevkinize ve bütçenize uygun olarak seçim yapabilirsiniz.

Tuvalet taşının yapıldığı malzeme kalitesine çok büyük etkide bulunur. Kalite, uzun ömürlülüğe etkide bulunur. Bu taşların üretiminde genellikle mermer ve seramikten yararlanılır. Farklı renklerde üretilen tuvalet taşı alaturka tuvaletlerde kendilerine yer bulur. Siz de banyonuzda yakalamak istediğiniz görünüme uygun tuvalet taşını seçerek istediğiniz gibi dizayn edebilirsiniz. Beyaz haricinde siyah ve turkuaz gibi sıra dışı renkleri de kullanabilirsiniz. Ayrıca ideal ölçülerde tuvalet taşını alarak küçük ya da büyük olması açısından sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.  

Tuvalet Taşı Çeşitleri

Tuvalet taşı çeşitleri farklı özellikleri ile öne çıkar. Modeller arasında maksimum hijyen sunan anti bakteriyel modeller, çeşitli renkleri bulunan modeller ve su tasarrufu sağlayan çeşitler bulunur. Seramikten üretilen klasik beyaz renkli düz tuvalet taşı seçeneklerine ek olarak farklı şekillerde tuvalet taşı modelleri de satışa sunulur. Kolay temizlenebilen tuvalet taşları evlerin yanı sıra iş yerleri gibi kalabalık alanlarda da kullanılır. Son yıllarda seramiğe ek olarak farklı malzemeler de kullanılarak üretilen tuvalet taşları, üstün hijyen sağlar. Beyaz renkteki tuvalet taşları tuvaleti aydınlık bir görünüme kavuşturur. Kendiliğinden yıkama özelliğine sahip olan modeller hızlı bir şekilde temizlik yapmanıza imkan tanır. Özel olarak tasarlanan desenli tuvalet taşı modelleri de birçok alaturka tuvalette tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

Leke tutmayan yapıda üretilen ve kararmayacak şekilde tasarlanan tuvalet taşları uzun ömürlü kullanım avantajı sunar. Kullanacağız alana ve alanın tesisatına uygun tuvalet taşı seçimi yaparak uzun yıllar kalitenin keyfini çıkarabilirsiniz. Farklı renklerdeki modellerden kullanarak özgün bir ambiyans yaratabilirsiniz. Tuvalet ve banyo fayanslarınıza uygun tuvalet taşı kullanarak bu ortamlarda da şıklığı yakalayabilirsiniz. Pek çok modeli inceleyerek size maksimum randımanı sağlayacak olan ürünü edinebilirsiniz. Özellikle ortak alanlar için tuvalet taşı seçimi yapıyorsanız üstün hijyen sağlayan modelleri seçerek temizlik sağlayabilirsiniz.

Tuvalet Taşı Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tuvalet ya da banyonuzun ölçülerine uygun şekilde seçeceğiniz bir tuvalet taşı ile banyonuzdaki alanı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olmayan boyutlarda bir tuvalet taşı almanız size zorluk çıkarabileceğinden boyutlara dikkat ederek bir tuvalet taşını tercih edebilirsiniz. Farklı renklerdeki tuvalet taşları an son yıllarda birçok banyoda tercih edilmektedir. Örneğin siyah tuvalet taşı gibi modelleri banyonuz için tercih edebilirsiniz. Tuvalet taşı rengi banyonuzun daha dar veya geniş görünmesini de sağlar. Bu yüzden renk seçimine mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor.

Hammadde de bir diğer değişken olarak öne çıkıyor. Tuvalet taşı için en iyi hammadde seramiktir. Anti bakteriyel özelliğe sahip olan seramik tuvalet taşı hijyen açısından iyi bir tercih olacaktır. Ayrıca aşınmaz özelliği sayesinde kullanılan temizlik malzemelerinde de etkilenmeyen bir yapıya sahiptir. Uzun süreli kullanım imkanının yanı sıra dayanıklı yapısı ile de öne çıkan seramik tuvalet taşı darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Sık kullanılan tuvaletler için ideal bir kullanım imkanı sunar.

Tuvalet Taşı Fiyatları

 

Tuvalet taşı alaturka fiyatlarında etkili olan pek çok unsur bulunur. Bu ürünler işlevsel özelliklere sahip olmaları ve model çeşitliliği ile birçok kişinin zevkine hitap eder. Materyal kalitesi, ölçü, boyut ve renk gibi birçok özellik bu ürünlerin fiyatında etkili rol oynar. Ürünün fiyatını belirlemede kalite büyük bir öneme sahip olmakla birlikte kullanılan materyal de fiyat üzerinde etkili olur. Materyalin kalitesi arttıkça fiyat da bu duruma bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Alacağınız tuvalet taşının boyutu da fiyat üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Büyük tuvalet taşları daha fazla hammadde kullanıldığından dolayı daha farklı bir fiyat skalasına sahiptir. Fiyattan bağımsız olarak sahip olduğunuz banyo alanına göre bir seçim yapmanız önemlidir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR