Sıkça Sorulan Sorular

YapıHome’a Nasıl Üye Olurum?

Sitemizin sağ üst köşesinde bulunan Üye Ol butonuna tıklayarak gerekli bilgileri doldurup YapıHome’un ayrıcalıklı dünyasına katılabilirsiniz.

Üye Olmanın Avantajı Nedir?

Sitemize üye olmanın getirdiği en büyük avantaj adres bilgilerinizi tekrar tekrar girmek durumunda kalmamanızdır. Bunun yanında sitemizi üye olup alışverişini tamamlayan kullanıcılar kargo adımlarını online olarak takip edebilirler.

Online Olarak Nasıl Sipariş Verebilirim?

Sitemizde bulunan ve beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek ‘Siparişi tamamla’’ dedikten sonra gelen ekranda yer alan bilgileri doldurarak siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Ödeme Seçenekleriniz Nelerdir?

Ödeme adımlarında karşınıza iki seçenek çıkmaktadır. Bu seçenekler Havale/Eft ve kredi kartıdır. Ödemenizi havale/Eft yöntemi ile gerçekleştirmek istiyorsanız sitemizde bulunan iban numaralarından birine havale/Eft yapmanız gerekmektedir. Kredi kartı ile ödemeyi tercih ederseniz de karşınıza çıkan ekranda bulunan kart bilgilerini doldurarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Siteniz Üzerinden Ödeme Yaparken Güvende miyim?

Sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerde kullanmış olduğunuz kredi kartı bilgileriniz yalnızca işlem gerçekleşirken kullanılmaktadır. Veri tabanımızda kredi kartı bilgilerinizin güvenliğini riske edecek şekilde bir bilgi kesinlikle tutulmamaktadır. Dolayısıyla YapıHome üzerinden yaptığınız alışverişler son derece güvenlidir.

Kartım Onay Vermiyor, Neden?

Kredi kartınız ‘’internet üzerinden alışverişe’’ kapalı olabilir veya kartınızın limiti yetersiz olabilir. Bu tip bir durumla karşılaşmanız halinde bankanız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. İnternet bağlantınızda kopma yaşanması durumunda da bu tip durumlarla karşılaşılabilir. İnternet bağlantınız sağlıklı bir duruma geldikten sonra tekrar online ödeme gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Siparişimin Durumunu Nasıl Öğrenebilirim?

Dilediğiniz zaman sitemizde bulunan iletişim numaramızdan bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Arzu ederseniz sitemizde bulunan e-posta adresinden de bizlere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda siparişiniz kargoya verildiğinde Kargo Takip Numaranızı e-posta yoluyla sizlere bildiriyoruz.

Ödemeyi Gerçekleştirdikten Sonra Siparişimi Değiştirebilir miyim?

Ödeme gerçekleştikten sonra maalesef sipariş değiştirilememektedir. Ancak dilerseniz ödeme gerçekleştikten sonra siparişinizi iptal ederek yeni sipariş oluşturabilirsiniz.

Adres/Alıcı Değişikliği Yapabilir miyim?

Siparişiniz kargoya verilmeden önce bize ulaşmanız durumunda adres ve alıcı değişikliği yapabilirsiniz.

Faturam Ne Zaman Elime Geçer?

Siparişlerinize ait faturalar e-fatura olarak tarafınıza e-posta yoluyla gönderilmektedir. Bu sebeple üyeliğinizi oluştururken e-posta adresinizi doğru yazmanız son derece önemlidir. E-faturanız ürünün tesliminden en geç 3 iş günü sonra e-posta adresinize gönderilecektir.

Siparişim Kaç Günde Elime Ulaşır? Kargo Ücreti Ne kadar?

Siparişlerinizin elinize ulaşma süresi ürünün gönderileceği adrese göre değişkenlik göstermektedir. Bu süre 1-30 gün arası değişebilmektedir. 250 TL ve üzeri siparişlerinizde herhangi bir kargo ücreti alınmamaktadır. Siparişinizin toplam tutarı 250 TL’nin altındaysa 9.90 TL’lik kargo bedeli faturanıza yansıtılacaktır.

Siparişim Kusurlu/Defolu Geldi. Ne Yapmalıyım?

Siparişinizi teslim almadan önce mutlaka kontrol etmelisiniz. Eğer kontrol ettiğinizde siparişinizin kusurlu/defolu olduğunu tespit ederseniz durumu sitemizde bulunan iletişim numaramızdan tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Eğer şartlar uygun ise ücret iadeniz ya da ürün değişiminiz gerçekleştirilecektir.

Siparişimi İptal Etmek İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

Siparişinizi verdikten sonra ürün kargoya tarafımızca teslim edilene dek iptal sürecini sitemiz üzerinden başlatabilirsiniz. Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra iptal hakkınız ortadan kalkmaktadır.

Siparişimi İade Etmek İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

Kolay İade sayfamızdan veya sitemizde bulunan iletişim kanallarından herhangi biri aracılığıyla bizimle iletişime geçerek siparişinizi iptal edebilirsiniz. 250 TL ve üzeri sipariş tutarlarında kargo ücreti tarafımızca ödenmektedir.

İade Şartları Nelerdir?

İadeler mutlak surette ürünün orijinal kutusu ve/veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Orijinal kutu, eğer mevcutsa ürünün kendi ambalajıdır. Siparişinizin teslim edildiği koli değildir. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde satıcıdan kaynaklanmayan nedenler ile başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade edilmek istenen ürün ile birlikte e-arşiv faturasının bir kopyası (veya irsaliyenin bir nüshası) kargo ile birlikte tarafımıza mutlaka gönderilmelidir.

Ürünün hasarlı, zarar görmüş, ekonomik değerini kaybetmiş, hatalı vb. kusurları kargo teslimi anında kontrol edilecek, bu konuda kargo/nakliye şirketi yetkilisi tüketiciye yardımcı olacak, bu tür hata, ayıp vb. kusurları olan ürünler tüketici tarafından teslim alınmayacak, kargo yetkilisi bu tür hususların tespiti durumunda ürünü tüketiciye teslim etmeyecektir.

Müşteri için özel imal edilen/işlenen ürünlerin (banyo dolabı vb. ölçü verilerek alınan, tüketiciye özel imal edilen veya işlenen ürünlerin) siparişleri için iadesi kabul edilmemektedir. Bu açıdan özel üretim ürünler için ölçülerin doğru alınması, ölçü alınması aşamalarında teknik destek alınması, hataların en az indirgenmesi bakımından mutlaka detaylı özellik ve ölçü bildirilmesi gerekmektedir.

Siparişimi İptal Ettim, Para İadem Ne Zaman Gerçekleşecek?

İade süreciniz ürünü gönderdiğiniz tarihte değil, iade ürününüz depomuza ulaştığı tarihte başlamaktadır ve 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İade gönderiniz depomuza ulaştıktan sonra, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir. Ürününüz iade işlemine uygun ise, sipariş ödemesinde kullandığınız kartınıza para iadesi işlemi gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, para iadenizi kartınızda görmeniz, 1-2 gün sürebilir. Hafta sonları (Cumartesi ve Pazar) ve resmî tatil günleri işgünü değildir.

İade Talebim Reddedildi, Ürün Neden Geri Gönderildi?

Tüketici Kanunu gereğince iade şartlarına uygun olmayan iade gönderimleriniz kabul edilmemektedir. Bu durumdaki ürünler size geri gönderilir.

Ücret İadesi Ne Zaman Kartıma Yansıyacak?

YapıHome tarafından iade ettiğiniz ürüne istinaden gerçekleştirilen ücret iadesi, siparişte kullandığınız kartın bankasına gönderilmektedir. Bankanın iç süreçlerine bağlı olarak bu süre 7 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Konuyla ilgili olarak bankanızın çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz.

İadem Neden Taksitli Şekilde Yapılıyor?

Yaptığınız online alışverişin ödemesi taksitli de yapılsa, YapıHome tarafından kredi kartınızın bağlı olduğu bankaya ücret iadesi tek seferde yapılır. Taksitli alışverişinizin iade tutarının kartınıza taksitli yansıması bankanız ile ilgilidir. Bu konuda bankanızla temasa geçmeniz gerekmektedir.

0